♥Žij z toho co máš a né z toho co Ti chybí :-)

Učinky marihuany...

13. března 2009 v 9:39 | __VeRůNkAa___
Účinky marihuany
Účinek první intoxikace může být tedy velmi rozdílný - od žádného efektu přes nepříjemné tělesné prožitky, závratě a suchosti v ústech, až po výrazný pozitivní efekt s dosažením očekávané euforie, smíchu a zvýrazněného vnímání okolí. Obecně lze říci, že po vykouření přiměřeného množství (závisí vždy na množství účinné látky dané opět kvalitou pěstování a následného zpracování konopí) drogy v jedné či více cigaretách, se dostaví nejprve pocit suchosti v ústech, někdy až dráždivý kašel. Může vzniknout i nepříjemně vnímané bušení srdce spojené s pocity úzkosti. Mohou nastat i další spíše nepříjemné prožitky, nemusí se ale dostavit vždy.
Dá se říci, že při opakovaných intoxikacích se dociluje očekávaného stavu rychleji, bez nežádoucích doprovodných efektů. Po odeznění první fáze se většinou dostavuje stav příjemného rozpoložení mysli, uvolnění, pohody a klidu, spojený často s výraznou euforizací a tendencí ke smíchu, který je vyvoláván velmi lehce - prakticky jakýmikoliv podněty (slangově označován jako "vysmátost"). Nastupují i určité poruchy vnímání, spíše příjemného rázu, jako je subjektivně zpomalené vnímání času, zostření barev ale i chuti, takže jídlo se stává zajímavějším, dochází také k zostřenému vnímání zvuků a hudby. Tento stav trvá různě dlouho, řádově několik hodin, záleží zde na dávce THC a individuální vnímavosti. /1/
Stavy marihuanového opojení jsou někdy charakterizovány jako "stavy nejednotnosti, rozsekanosti, naprosté nepochopitelnosti a roztříštěnosti." Významná je senzitivní vztahovačnost a paranoidní percepce (druhý se směje kouřícímu, baví se o něm, běhají za ním schválně, je ohrožen, je to proti němu... aj.) Dochází k paranoidním bludům často kombinovaným i s bludy megalomanického obsahu. Bludy jsou vždy jen v opojení, jinak zcela mizí (prohlašují se za slavné generály, kosmonauty, objevitele apod.).
 


Anketa

Tvooje š´tASTNÝ ČÍSLO?

klik?

Komentáře

1 RoMýSeK :-* RoMýSeK :-* | Web | 13. března 2009 v 9:41 | Reagovat

Ahojik pls prihlas se do super souteze mas mooc hezkej blog pls prihlas se promin za reklamu

http://avlav.blog.cz/0903/zahajuji-vss#komentare

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
RSS zdroj | Přihlásit se | Chci také blog | Měj se, směj se :)